Özel Sağlık Sigortası Burun Estetiği Ameliyatını Karşılar mı?

Özel sağlık sigortası nedir?

Özel sağlık sigortası SGK şartı aranmaksızın 18-65 yaş aralığındaki herkes tarafından yaptırılabilir. Anlaşmalı özel hastanelerde tedavi imkanı sunar.  Ayakta ve yatarak tedavi teminatı sunan özel sağlık sigortası; sigorta şirketine bağlı olarak ek teminatlar da içerebilir.

Ayakta tedavi teminatında; doktor muayenesi ve tahlil, röntgen ya da fizik tedavi gibi tanı yöntemleri de sigorta şirketi tarafından karşılanır.

Yatarak tedavi teminatında ise acil durumlar ve ameliyat gerektiren rahatsızlıklar sigorta şirketi tarafından karşılanmaktadır.

Ayaktan ve yatarak tedavi masrafları poliçede belirtilen limitler dahilinde karşılanmaktadır; bu limitler sigorta şirketinden öğrenilebilir.

Deviasyon ameliyatını (septoplasti) özel sağlık sigortası kapsar mı?

Burun ameliyatı gerektiren durum (deviasyon, konka hipertrofisi vb. gibi) özel sağlık sigortasının yaptırılması sonrasında ortaya çıktıysa burun ameliyatı (septoplasti, konka cerrahisi, konka SMR vb. gibi) özel sigorta şirketi tarafından karşılanabilmektedir. Diğer yandan kişinin özel sağlık sigortasını yaptırmadan önce var olan burun problemlerine yönelik ameliyatlar özel sigortası tarafından karşılanmamaktadır. Örneğin burun tıkanıklığına neden olan kıkırdak ve kemik eğriliklerine yönelik olarak yapılan deviasyon ameliyatının (septoplasti) sigorta kapsamında yer alabilmesi için burun tıkanıklığı şikayetinin sigorta başlangıç tarihinden sonra başlamış olması gerekir. Diğer yandan burun ameliyatı ile alakalı bekleme süresi sigorta şirketine bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Bazı poliçelerde burun eğriliği ameliyatlarının sigorta kapsamında yaptırılabilmesi için 5 yıllık sigortalılık süre istenmektedir. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Özel sağlık sigortası burun estetiği ameliyatını karşılar mı?

Özel sağlık sigortasının burun estetiği ameliyatını karşılayıp karşılamadığı en çok merak edilen konuların başında gelmektedir.

Sigorta teminatına; estetik ve kozmetik uygulamalar da dahil edildi ise teminat kapsamına bağlı olmak kaydı ile burun estetiği ameliyatları; dolgu ve botoks uygulamaları da özel sigorta kapsamında yaptırılabilmektedir.

Standart bir özel sigortasına ise estetik ameliyatlar sigorta kapsamı dışındadır. Ancak estetik problemlere fonksiyonel problemler de (mesela burun tıkanıklığı) eşlik ediyorsa; özel sigorta burun estetiği ameliyatının fonksiyonel problemlerle ilgili kısmını karşılayabilmektedir. Ancak ameliyatın estetik kısmına karışmamaktadır. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Özel sağlık sigortasının karşıladığı ameliyatlar nelerdir?

Özel sağlık sigortasının karşıladığı ameliyatlardan bazıları şu şekildedir; 

  • Burun kıkırdak ve kemik eğriliği (deviasyon ameliyatı- septoplasti) ameliyatı
  • Burun eti (konka) ameliyatı
  • Bademcik ve geniz eti ameliyatı
  • Kulak tüpü operasyonu

Bu ameliyatların bekleme süreleri farklılık gösterebilmektedir ve detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

HEMEN ARAYINSaat 21.00'a Kadar Arayabilirsiniz WHATSAPP MENÜ