Facebook

Twitter


Adana'da Burun Estetiği Fiyatı ve Sağlık Turizmi


Burun estetiği fiyatları şehirden şehire farklılık gösterebilmektedir. Burun estetiği fiyatlarında İstanbul başı çekerken; Ankara, Adana, İzmir gibi şehirlerde daha düşük sayılabilecek fiyatlara burun estetiği ameliyatı yapılabilmektedir. Bununla birlikte burun estetiği fiyatları aynı şehir içerisinde de farklık gösterebilmektedir.  Burun estetiği ameliyatının pahalı olması çok iyi yapılacağı anlamına gelmeyeceği gibi, ucuz olması da kötü olacağı anlamına gelmez. Ancak ameliyat maliyetlerini düşürürken sağlık standartlarında ödün verilmediğinden emin olunmalıdır.

Türkiye'deki burun estetiği fiyatları Avrupa ve Amerika'daki fiyatlara göre daha makul ölçülerde olup, yurtdışını ile rekabet edebilecek niteliktedir. Bu nedenle çok sayıda yabancı uyruklu hasta ameliyat olmak üzere yurtdışından Türkiye'ye gelmektedir. Diğer yandan ameliyat fiyatlarının internet üzerinden paylaşılması kanunen yasaktır. 

Ulaşım ve konaklanma imkanlarının gelişmesi sağlık turizmini kolaylaştırmakta, hastaların sağlık hizmetlerinin istedikleri yerde, tercih ettikleri doktorda alabilmesine olanak sağlamaktadır. Bu bağlamda Adana; çevre il ve ilçeler (Mersin, Tarsus, Osmaniye, Ceyhan, Antakya, İskenderun ve Antep gibi) ve hatta Ortadoğu için alternatif sağlık merkezi olmaya adaydır.