Facebook

Twitter

Hakkımda

Dr. Can Alper ÇAĞICI, 1971 yılında Adana'da doğdu. İlkokul 3. sınıfa kadar Adana Yavuzlar İlkokulu'nda devam ettiği ilköğretimini Silifke Ahmet Necati Hancıoğlu İlkokulu'nda tamamladı (1981). Daha sonra sırası ile Silifke Atatürk Ortaokulu (1981-1984) ve Adana Baraj Lisesi'nde (1984-1987) eğitimine devam etti. Tıp eğitimini Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde aldı (1987-1996). Uzmanlık eğitimini Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı'nda aldı (1997-2001). 2001 yılında Başkent Üniversitesi Adana Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde göreve başladı. 2009 yılında Doçentlik, 2017 yılında Profesörlük unvanını aldı. Çalışmalarını halen Başkent Üniversitesi Adana Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde sürdürmektedir.

Uyku tıbbı ve cerrahisi konusunda deneyim kazanmak üzere Temmuz-Ağustos 2012'de Medical College of Wisconsin'de Prof. Dr. B. Tucker Woodson'u observer olarak ziyaret etti.

Kafa tabanı cerrahisi konusunda deneyim kazanmak üzere Ağustos 2012'de Weill Cornell Medical College'de Prof. Dr. Vijay Anand'ı observer olarak ziyaret etti.

Yüz estetiği uygulamalarında deneyim kazanmak üzere Şubat 2015'de Prof. Dr. Stephen W. Perkins'i "Meridian Plastic Surgeons" kliniğinde observer olarak ziyaret etti.

Yüz estetiği uygulamalarında deneyim kazanmak üzere Kasım 2015'de Prof. Dr. Vito Quatela'yı  "Quatela Center for Plastic Surgery" kliniğinde observer olarak ziyaret etti.

Yüz estetiği uygulamalarında deneyim kazanmak üzere Nisan 2018'de Dr. Steven Dayan'ı "The Chicago Center For Facial Plastic Surgery" kliniğinde observer olarak ziyaret etti.

Yüz estetiği uygulamalarında deneyim kazanmak üzere Nisan 2018'de Dr. Andrew Jacono'yu "New York Center For Facial Plastic and Laser Surgery" kliniğinde observer olarak ziyaret etti.

Türk Kulak Burun Boğaz & Baş Boyun Cerrahisi üyesi olan Dr. Can Alper ÇAĞICI aynı zamanda Adana Tabip Odası, Çukurova KBB Derneği, Türk Uyku Tıbbı Derneği, Yüz Plastik Cerrahi Derneği, Avrupa Yüz Plastik Cerrahi Akademisi, European Rhinologic Society ve The Mediterranean Society of Otology and Audiology üyesidir.

Dr. Can Alper Çağıcı Yüz Plastik Cerrahi Derneği 2016-2018 dönemi Yönetim Kurul Üyeliğine seçilmiş, bu dönemde 2 yıl süre ile dernek Genel Sekreterliği görevini yürütmüştür. 

Dr. Can Alper Çağıcı Yüz Plastik Cerrahi Derneğinin 2018-2020 dönemi için de Yönetim Kurul Üyeliğine seçilmiş ve halen Yüz Plastik Cerrahi Derneği Genel Sekreterliği görevini yürütmektedir.

Dr. Can Alper Çağıcı Yüz Plastik Cerrahi Derneği Etik Kurul üyesi, Yüz Plastik Cerrahi Derneği Eğitim Kurulu üyesi ve aynı zamanda Yüz Plastik Cerrahi Derneği Rejuvenasyon (Yüz Gençleştirme) Fokus Grubu başkanıdır.

Dr. Can Alper Çağıcı Türk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Derneği Hukuki ve Kurumsal İlişkiler Danışmanıdır.

Dr. Can Alper Çağıcı KBB Okulları Yüz Plastik Cerrahi Okulu Başkanıdır.